Kierownik OS Komfort

Kurs przygotowawczy do egzaminu na prawo jazdy kategorii AM w Ośrodku Szkolenia "KOMFORT"

Motorower dostępny w OS Komfort

Wymagania:

 • W Ustawie o kierujących pojazdami z dn.05.01.2011r. są zapisy:

  * wprowadza się nową kategorię prawa jazdy AM na motorower

  * wymagany wiek do kierowania motorowerem, a zarazem uzyskania prawa jazdy kategorii AM to 14 lat

  * aby uzyskać prawo jazdy kategorii AM należy:

  - mieć 14 lat (SZKOLENIE MOŻNA ROZPOCZĄĆ 3 MIESIĄCE WCZEŚNIEJ)

  - uzyskać orzeczenie lekarskie o braku przeciwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem

  - odbyć szkolenie teoretyczne i praktyczne

  - zdać egzamin państwowy z teorii i praktycznego kierowania pojazdem w Wojewódzkim Ośrodku Egzaminowania - filia w Bielsku Podlaskim (egzamin praktyczny składa się z jazdy na placu manewrowym i w ruchu miejskim).

  POWYŻSZE PRZEPISY OBOWIAZUJĄ OD 19.01.2013R. ,

 • zgoda rodziców,
 • zapisać się na kurs

Kurs na prawo jazdy kat. AM w Ośrodku Szkolenia "Komfort" obejmuje:

 • spotkanie organizacyjne - Bielsk Podlaski ul. Mickiewicza 65 ,
 • wykłady (6 godzin obowiązkowych wg rozporządzenia + więcej godzin GRATIS dla chętnych) - Bielsk Podlaski ul. Mickiewicz 65
 • egzamin wewnętrzny teoretyczny (przeprowadzony tak samo jak na egzaminie państwowym ),
 • zajęcia praktyczne (5 godzin)
   • plac manewrowy,
   • Bielsk Podlaski,
   Zajęcia praktyczne odbywają się na motorowerach:
   • "YAMAHA YN50 NEO'S"z automatyczną skrzynią biegów - takim samym jest zdawany egzamin państwowy w ośrodku egzaminowania,
   • "ROMET OGAR CAFFE 50"z manualną skrzynią biegów - takim samym jest zdawany egzamin państwowy w ośrodku egzaminowania,
   Motorower dostępny w OS Komfort

  Cennik:

  • Szkolenie podstawowe (przed przystąpieniem po raz pierwszy do egzaminu państwowego) - 600 zł (materiały szkoleniowe GRATIS)
  • Szkolenie uzupełniające - przeprowadzane na wniosek osoby szkolonej):
   • 1 h zajęć praktycznych -
    70zł (ilość godzin dowolna)

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OŚRODEK SZKOLENIA "KOMFORT" JAKO JEDYNY W REGIONIE W LATACH 2007 - 2012 SZKOLIŁ I EGZAMINOWAŁ UCZNIÓW NA KARTĘ MOTOROWEROWĄ. TO DZIĘKI KIEROWNIKOWI OŚRODKA MIKOŁAJOWI WIAZOWSKIEMU 555 UCZNIÓW UZYSKAŁO KARTĘ MOTOROWEROWĄ.

  JEŚLI NASZE WARUNKI CI ODPOWIADAJĄ, NIE ZWLEKAJ - ZAPISZ SIĘ JAK NAJSZYBCIEJ. Termin spotkania organizacyjnego.

  UWAGA! NIE BÓJ SIĘ NOWYCH ZASAD EGZAMINOWANIA. OŚRODEK SZKOLENIA "KOMFORT" potrafi przygotować kursantów wg nowych zasad.
  Nowe zasady egzaminowania przyszłych kierowców już obowiązują od 19 stycznia 2013r. Skończyła się nauka testów egzaminacyjnych na pamięć. Tylko doświadczony instruktor - wykładowca potrafi przygotować kursantów do egzaminów państwowych na prawo jazdy. W Ośrodku Szkolenia "KOMFORT" takim instruktorem i wykładowcą jest mgr Mikołaj Wiazowski. Przeszkolił z teorii i jazdy praktycznej wiele tysięcy kursantów na kategorię B. Otrzymał drugą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie "Szukamy drogowych absurdów"(wysłał 100 zgłoszeń). Jest magistrem techniki. Przez wiele lat był nauczycielem i dyrektorem w szkole. W Ośrodku Szkolenia "KOMFORT" Mikołaj Wiazowski sam przygotowuje kursantów do egzaminu państwowego teoretycznego i praktycznego. UMIEJĘTNOŚĆ PRZEKAZANIA WIEDZY I DOŚWIADCZENIE W SZKOLENIU JEST BEZCENNE.

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PRAWO JAZDY KATEGORII AM. Dokument ten będzie uprawniał do kierowania motorowerem (pojazd dwu- lub trójkołowy o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 50 cm sześć. lub silniku elektrycznym o mocy nie większej niż 4kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h) oraz quadem, który określono jako czterokołowiec lekki (maksymalna masa 350 kg, a prędkość 45 km/h).

KARTA MOTOROWEROWA WYDANA PRZED 19 STCZNIA 2013r. zachowuje ważność do czasu ukończenia przez jej posiadacza 18 roku życia. Kartę można wymienić, na własny koszt, na prawo jazdy kategorii AM, po ukończeniu 14 lat. Każdy, kto ukończył 18 lat przed 19 stycznia 2013r. zachowuje uprawnienia do kierowania motorowerami, nie będzie wymagane posiadanie dokumentu potwierdzającego uprawnienia.